A folyószámlahitelre az állam jelenleg 1 százalékos kamattámogatást ad, az új forgóeszközhitelhez pedig 2 százaléknyit a futamidő első 3 évére.
A forgóeszközhitel kamata 10,25 százalék, futamideje 3 év, összege 1 és 25 millió forint, a vállalkozók igénye szerint 100 ezer forintos sávokkal.
Több gazdasági szakember, így Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, és Krisán László, a KA-VOSZ Zrt. vezérigazgatója üdvözölte a Széchenyi Kártya új forgóeszköz hitelét. Remélik, hogy egy év alatt megduplázódik a hitelkihelyezés mennyisége, továbbá a vállalkozók szélesebb rétegeit is elérhetik. Ugyanis a forgóeszközhitel nem függ a vállalkozás folyószámla forgalmától, azt a tényleges forgóeszköz finanszírozására lehet fordítani.
Vadász György a Magyar Iparszövetség elnöke helyesel minden olyan programot, amely javítja a kis- és középvállalkozások versenyhelyzetét, és hozzájárul ahhoz, hogy ugyanolyan esélyeik legyenek, mint az Európai Unió többi országában tevékenykedőknek.
![]() |
Ha Magyarország lépést akar tartani az uniós fejlődéssel, ha valóban létre akarja hozni tíz év alatt az egymillió új munkahelyet, akkor ehhez kevés a belföldi piac, a külpiacokon is pozíciókat kell szereznünk – állította a szakember.
A vállalkozások további fejlesztéséhez nyújt segítséget a szeptemberben induló beruházási hitel, maximum 50 millió forintos hitelkerettel, legfeljebb tízéves futamidővel, mely a középtávú tervek megvalósítását célozza meg. A beruházási hitel segítséget nyújtana a piacok megtartása mellett azok bővítéséhez is.
Ehhez pedig le kell dolgozni a jövedelemtermelő képességben most fennálló hatalmas, tízszeres hátrányunkat, ami csak úgy lehetséges, ha a forráshiánnyal küzdő vállalkozások pénzhez jutnak. Vadász György úgy látja, hogy a rendszerváltás óta eltelt időszakban a banki magatartás enyhén szólva is csak a banki érdekeket szolgálta és nem a közép, vagy hosszabb távú kis- és középvállalkozási célokat.